Header Logo

Biz bir grup kadınız. Kadınlar için hayatta güçlü durmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Emeğin ne kadar değerli olduğunu da… Emeklerini ortaya koyarak hayatlarını kazanan kadınların varlığını toplu bir şekilde duyurmak üzere yola çıktık. Daha fazla kadın girişimci olsun istedik. Bir arada olmanın verdiği güçle daha cesur davransınlar diye çalışalım dedik. Biz kendi işini yürütmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Birlikten kuvvet doğacağının farkındayız. Bu yüzden birlikte eğitim almak, yatırım yapmak ve küçük işletme sahibi kadınların gelişimine katkıda bulunmak üzere bu girişimi başlattık.

Beril Koparal

Ben Beril. 30 yıldır iş hayatındayım. Bunun 15 yılında kendi işimi yönettim. 15 yılında da profesyonel şirketleri… Kendi işini yapan kadın olmanın ne kadar zorlayıcı olduğunu çok iyi bilirim. Bu projeye başlamamın en önemli nedeni kendi işini yapan küçük işletmelere sahip kadınlara ışık tutabilme olasılığı…

Selmin Tosun

Ben Selmin. Ben, çalışmanın kıymetini, çalışmayı bıraktıktan sonra anladım. Sessiz, sakin, tevazuyla üretim yapan kadınların, kendi değerlerini ve üretime olan katkılarının önemini fark etmelerini gönülden istiyorum. Bunun dünyayı iyileştireceğine inanıyorum. İşte bu yüzden, bu projede ben de varım.

Yasemin Tüfekçi

Yaklaşık 14 senedir kurumsal hayatın içindeyim. Son 4 yıldır kendi işimi yapıyorum. Doksanaltı adlı bir firmam var. Bu firma bünyesinde Webbilir adında ‘Mobil Uygulama ve Yazılım Geliştirme, Sosyal Medya Yönetimi ve Web Sitesi Tasarımı’ üzerine çalışmalar yaptığımız bir platformumuz var.

Selen Özdemir

Merhaba, ben Endüstri Mühendisliği öğrencisi Selen. MCBÜ Optimum Kulüp’ün yönetim kurulu üyeliğini ve sosyal sorumluluk ekip liderliğini yapıyorum. Bu değerli projeyle tanışma fırsatı bulduğumda destek vermek, katkıda bulunmak istedim. Kendi işini yapan tüm kadınların emeğinin karşılığını alması dileğiyle…

Melis Ateş

Ben Melis Ateş. Sajev Lisesi ve İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciliğime devam ediyorum. Daha yolun çok başındayım, buna rağmen kadınların yaşamda çok fazla engel ile karşılaştığını görüyorum. Küçük, büyük girişim ayırt etmeksizin kadınların bu var olma mücadelesine katkıda bulunabilme olasılığı ve bu mücadele içinde olmak bana gurur ve heyecan veriyor.